°C

Burmistrz Szprotawy pozostaje w areszcie

fot. archiwum
 

Burmistrz Szprotawy pozostaje w areszcie - dowiedziało się Radio Zachód. Sąd przedłużył okres jego tymczasowego aresztowania.

Wnioskowała o to prowadząca śledztwo w sprawie burmistrza Prokuratura Regionalna w Poznaniu. Na razie nie wiadomo, kiedy śledztwo zostanie zakończone. Areszt wobec burmistrza został przedłużony o dwa miesiące.

Burmistrz Szprotawy przebywa w areszcie od października ubiegłego roku. Trafił tam w efekcie akcji Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Agenci CBA zatrzymali go w urzędzie miasta pod zarzutami korupcyjnymi. Grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Od jesieni gminą Szprotawa zarządza wyznaczona przez premiera Ewa Gancarz. W ubiegłym tygodniu utworzyła stanowisko zastępcy burmistrza. Argumentowała to koniecznością zapewnienia ciągłości pracy urzędu w dobie epidemii koronawirusa, kiedy osoba zarażona może zostać wyłączona z pracy na dłuższy czas. Reorganizacja urzędu miasta polegała też na zmianie zakresu działań poszczególnych wydziałów.


- KAMPANIA SPOŁECZNA -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku