°C

Zapomniani bohaterowie

Wydawnictwo Lannoo (Belgia)
 

W Niderlandach i Belgii nadal kultywowana jest pamięć o 1 Dywizji Pancernej generała Stanisława Maczka, której żołnierze 75 lat temu przynieśli wolność obu krajom. Najnowszym tego dowodem jest album, który stworzyli Flamandowie Dirk Verbeke i Johannes Vande Voorde.

– Obaj stworzyli wyjątkowy album, który jest owocem wieloletnich badań, realizowanych projektów historycznych i pasji poświęconej utrwalaniu pamięci o polskich wyzwolicielach z 1.Dywizji Pancernej – tłumaczy Waldemar Kotula, kustosz Sali Tradycji Czarnej Dywizji w Żaganiu.

Album zawiera historie życia i relacje ostatnich 21 żołnierzy generała Maczka, wielu już nieżyjących. Wzbogacony jest o doskonałe fotografie osób i miejsc, bo Johannes Vande Voorde jest również znakomitym fotografikiem. Niestety, na razie album jest tylko w języku niderlandzkim.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku