°C

Żywy pomnik na 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II

fot. Pixabay
 

Msza św. pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza, wirtualny tort, internetowy koncert i niespodzianka opublikowana w nocy z 17 na 18 maja. To tylko część planów obchodów setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, patrona Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia", nazywanej jego żywym pomnikiem.

Kierownik biura prasowego Fundacji Hubert Szczypek poinformował PAP, że w przeddzień rocznicy urodzin papieża Polaka na kanale YouTube Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – „Dzielo.TV” (https://www.youtube.com/user/DzieloTV) opublikowane zostanie nagranie z domowego koncertu.

Stypendyści, absolwenci i zaprzyjaźniona z Fundacją Orkiestra przy Świętokrzyskiej nagrali utwór „Ojcze prowadź nas”. Jego autorem jest dyrygent, kompozytor i kontrabasista Hubert Kowalski, związany z Fundacją i ze środowiskiem muzycznym przy krakowskim klasztorze Dominikanów.

Utwór nagrany pod batutą absolwentki programu stypendialnego Fundacji i Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, dyrygent Agnieszki Kowalik pierwotnie miał być wykonany na żywo 17 maja w kościele Najświętszego Zbawiciela w Warszawie.

Z okazji rocznicy urodzin św. Jana Pawła II podjęto też kilka inicjatyw, które toczą się na oficjalnej stronie Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” i w mediach społecznościowych. Na stronie www.tort.dzielo.pl można znaleźć wirtualny tort urodzinowy i formularz, przy którego pomocy można wybrać prezent dla św. Jana Pawła II.

Może to być modlitwa za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w konkretnej intencji, udział w eucharystii 18 maja, pomoc udzielona potrzebującym, jałmużna, post, lektura papieskich tekstów, promowanie nauczania papieża Polaka w mediach społecznościowych i społeczności lokalnej lub inne związane z tą rocznicą aktywności. Każdy prezent – uczynek wpisany w formularzu – to jedna świeczka na torcie, a każde 100 świeczek to kolejny tort dla św. Jana Pawła II.

Wyrazem pamięci o tej rocznicy może być również użycie stworzonej przez absolwentów programu stypendialnego, specjalnie na tą okazję, nakładki na zdjęcie profilowe na Facebooku z hasztagiem #barkana100lecie. Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zaprasza też do nagrywania smartfonem wykonania „Barki” i wysyłania nagrań na adres barkana100lecie@gmail.com.

Nadesłane materiały zostaną opublikowane na oficjalnym fanpage’u Fundacji https://www.facebook.com/FundacjaDzieloNowegoTysiaclecia) w dniu rocznicy urodzin papieża Polaka. 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku