°C

Punkt drive-thru w Gorzowie

fot:E.Kobelak
 

W Gorzowie otwarty został dziś mobilny punkt pobrań drive-thru. Test na koronawirusa mogą tam wykonać osoby przebywające w kwarantannie.

Wymazy pobierane są w taki sposób, by pacjent nie wychodził ze swojego samochodu. Mówi wojewoda lubuski Władysław Dajczak:

Punkt drive-thru w Gorzowie zorganizowany został na terenie szpital przy ulicy Walczaka. Wszystko zostało przygotowane tak, by osoby przyjeżdżające na badanie wiedziały co robić i jak się zachować – mówi prezes gorzowskiego szpitala Jerzy Ostrouch:

Informacje o możliwości badania pacjenci otrzymują poprzez sms. Test wykonywany jest 12 dnia kwarantanny. – Mimo wszystko warto się zbadać – mówi Lubuski Inspektor Sanitarny Dorota Konaszczuk:

Jeśli osoba przebywająca w kwarantannie nie ma własnego auta, powinna skontaktować się z sanepidem, który ma możliwość umówienia na pobranie wymazu w miejscu odbywania kwarantanny.

Wyniki testów powinny być znane po 24 godzinach. Będzie je można zobaczyć na swoim Internetowym Koncie Pacjenta. Informacje taka przekazywać będą także pracownicy sanepidu. Badania wykonywane są bezpłatnie. Usługę finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia.

W województwie lubuskim funkcjonują trzy takie punkty: w Gorzowie, Zielonej Górze i Żaganiu.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku