°C

Norwid wznawia wypożyczanie książek

fot. M. Czechowska
 

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Zielonej Górze wznawia wypożyczanie książek i innych zbiorów bibliotecznych. Czytelnicy będą mogli skorzystać z tej możliwości już od najbliższego poniedziałku.

Anna Urbańska, rzeczniczka zielonogórskiego Norwida, podkreśla jednak, że ze względów bezpieczeństwa cała procedura ograniczona została jedynie do odbioru wcześniej zamówionych egzemplarzy:

Anna Urbańska zaznacza, że w tym etapie wznawiania działalności zielonogórskiego Norwida nie będzie jeszcze możliwości wypożyczenia książek z filii czy oddziałów bibliotecznych na terenie Zielonej Góry. Od poniedziałku dostępne będą jedynie zbiory z budynku głównego:

Wybierając się do Biblioteki Wojewódzkiej w Zielonej Górze po zamówioną wcześniej książkę, płytę czy film trzeba też będzie się zastosować do wprowadzonych przez placówkę zasad bezpieczeństwa. Trzeba będzie mieć obowiązkowo maseczkę i rękawiczki oraz trzymać odstęp od innych osób.

– Przy wejściu zostanie nam też zmierzona temperatura – dodaje Urbańska:

Dodajmy, że w punktach, które od poniedziałku działać będą w budynku głównym zielonogórskiego Norwida nie będą przyjmowane wypożyczone wcześniej książek czy innych zbiorów. Zwrotów należy nadal dokonywać za pośrednictwem biblioboxu, który stoi przy wejściu do biblioteki.

 

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku