°C

Włoch: Odra nam wysycha, a łodzie stają na mieliźnie

 

Tak niskiego poziomu wody w Odrze nie było od dawna! Obecnie na wysokości Cigacic woda ma zaledwie sto centymetrów. Żegluga w tym miejscu jest praktycznie niemożliwa.

Bosman portu w Cigacicach, Roman Włoch mówi, że w ostatnim czasie próbowano przetransportować duży ładunek. Niestety, operacja ta, jak i kolejna, zakończyła się fiaskiem.

Aby ruch na rzece mógł być bezpieczny, poziom wody musiałby się podnieść o minimum 50 centymetrów. – Transport rzeczny potrzebuje nawet 2 metrów głębokości – dodaje.

Ze względu na niski poziom wody w rzece, nie kursują także promy w Milsku, Brodach i Pomorsku. Taka sytuacja utrudnia także pracę okolicznych rolników, którzy często mają swoje pola po drugiej stronie rzeki.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku