°C

Zawierzenie Gorzowa Matce Boskiej Fatimskiej

autor: Piotr Wiśniewski
 

W Dzień Modlitwy i zawierzenia Matce Boskiej Fatimskiej Naszego miasta, odbyły się w Gorzowie msze święte we wszystkich parafiach oraz modlitwa różańcowa w kościele Pierwszych Męczenników Polski.

Ulicami Gorzowa przejechała również figurka Matki Boskiej Fatimskiej i zatrzymywała się specjalnie dla wiernych przed kościołami. Tegoroczne obchody zawierzenia zdaniem Biskupa Seniora Pawła Sochy, miały szczególny wymiar duchowy i materialny. Oprócz modlitwy za nasze miasto, ważna była również modlitwa za medyków.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w kościele pw. Św. Antoniego Padewskiego. Mówi proboszcz parafii, ojciec Krzysztof Gajewski.

Praktycznie pod każdym z kościołów, gdzie pojawił się pojazd z figurką Matki Boskiej Fatimskiej, zbierali się wierni, by pomodlić się za Gorzów.

Msza święta celebrowana przez Biskupa Seniora Pawła Sochę, transmitowana była za pośrednictwem Radia Zachód tak, aby wszyscy wierni diecezji zielonogórsko-gorzowskiej mogli uczestniczyć, w tym tak ważnym święcie dla Naszego miasta.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku