°C

Droga kwarantanno! Specjalne słuchowisko C.Galka

Radio Zachód - studio / fot. Janusz Życzkowski
 

Premiera w niedzielę po godz. 9:00 w Radia Zachód.

„Droga Kwarantanno…” słuchowisko paradokumentalne.

Obsada:  Ona- Tatiana Kołodziejska, On- Janusz Młyński, we własnej osobie autorka projektu prof. Małgorzata Opoczyńska-Morasiewicz i… Kwarantanna

scenariusz, reżyseria, realizacja i muzyka- Cezary Galek

Podstawą scenariusza słuchowiska są autentyczne listy pisane anonimowo przez ludzi pozostających w domowej kwarantannie Są one pokłosiem projektu realizowanego  przez zespół psycholożek i psychologów pod kierownictwem prof. Małgorzaty Opoczyńskiej-Morasiewicz z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

O projekcie

Kwarantanna jest paradoksem: dla zachowania życia, rezygnuje się z pewnych jego aspektów. Zamknięcie w czterech ścianach kwarantanny można porównać do życia w gabinecie luster; gdzie nie spojrzysz – tam Ty. Dla niektórych to trudne doświadczenie. Nasze mieszkania i domy nagle stają się bezludnymi wyspami pośród oceanu samotności. Przed tą pustką uratować może jednak nadmetraż wyobraźni. Wyobraź sobie, że Kwarantanna staje się postacią. Co chciałabyś/chciałbyś jej powiedzieć?

O słuchowisku

Audycja jest artystycznym opracowaniem „prozy życia z odrobiną poezji” zawartych w wybranych fragmentach listów. Środki aktorskie i odpowiednio specjalnie skomponowana muzyka wydobywają uniwersalne wartości zawarte w udostępnionych tekstach. Koronawirus działa jak katalizator uczuć i zachowań. Rozpoczyna się opowieść o ludzkiej naturze poddanej presji nadzwyczajnych bodźców. Jaka jest kondycja naszego człowieczeństwa?

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku