°C

Nowy sprzęt w OSP Kręcko

fot. OSP Zbąszynek
 

Druhowie OSP Kręcko otrzymali średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Podarowali go strażacy zawodowi z komendy powiatowej w Świebodzinie, którzy mają już nowszy pojazd.

– Nowy samochód wyposażony jest przede wszystkim w zbiornik wody na 2000 litrów, zbiornik na środek pianotwórczy, 10 metrową wysuwaną drabinę, przenośny agregat prądotwórczy, pompę szlamową oraz podstawową armaturę strażacką – informuje Wiesław Czyczerski, burmistrz Zbąszynka.

Dodajmy, że strażacy OSP Kręcko nie tylko gaszą pożary. Kręcko to miejscowość przy drodze wojewódzkiej nr 302 Brudzewo – Nowy Tomyśl, dlatego też właśnie druhowie OSP często pomagają przy likwidacji skutków zdarzeń drogowych. Ostatnio ochotnicy z Kręcka zaangażowali się także w rozwożenie paczek osobom starszym z terenu gminy Zbąszynek.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku