°C

Praca personelu medycznego w czasie pandemii

Fot. Piotr Kuśnierz

Staramy się być czujni i ostrożni  – mówi Weronika Rozenberger. Naczelna pielęgniarka zielonogórskiego szpitala, w programie #koronawirus, opowiadała o pracy  personelu w czasie pandemii.

Ta rzeczywistość jest trudna, choć w pracy codziennie stykami się z pacjentami o podwyższonym ryzyku zakażenia, ale cały czas się szkolimy i dbamy o bezpieczeństwo – mówiła:

Szpital powoli wznawia planowe przyjęcia pacjentów, stąd wdrożenie szczególnych procedur i środków bezpieczeństwa – dodawała Weronika Rozenberger:

Praca personelu medycznego w takich warunkach to również  duże obciążenie psychiczne – mówiła Weronika Rozenberger. Często to kilka tygodni poza domem. Czasem zdarzają się przykre uwagi i zachowanie ze strony innych  ludzi:

Dzisiaj obchodzony jest w Polsce Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku