°C

Szlaban na ryzyko

Fot. Lubuska Policja
 

Uważajmy na przejazdach kolejowych

W Lubuskiem jest około 800 przejazdów kolejowo – drogowych. Przed każdym potrzebna jest szczególna ostrożność.  Nawet jeśli przejazd jest nieczynny, może tam przejeżdżać pociąg techniczny czy specjalny. Pamiętajmy, że ze względu na masę zatrzyma się dopiero po kilkuset metrach. Mamy typowo jesienne, trudne warunki jazdy. Tym bardziej pamiętajmy: „Bezpieczny przejazd – zatrzymaj się i żyj”.

Na większości przejazdów działa monitoring wizyjny. Łatwo więc ustalić, kto nie zachował ostrożności lub np. wyłamał rogatki zabezpieczające. „Szlaban na ryzyko”.

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku