°C

Gazociąg połączy Gorzów i Witnicę

Fot. Gaz System
 

W przyszłym roku ruszy budowa gazociągu między Witnicą a Gorzowem. .

Niedawno Polska Spółka Gazownictwa zawarła z Instytutem Nafty i Gazu Państwowego Instytuty Badawczego umowę na dofinansowanie tej inwestycji. W pierwszym etapie wybudowano w Gorzowie stację redukcyjno-pomiarową a główna część inwestycji, czyli budowa liczącej 43 kilometry sieci rozpocznie się w pierwszym kwartale 2021 roku. Mówi Mariusz Korabiowski, Dyrektor Oddziału Zakładu Gazowniczego Polskiej Spółki Gazownictwa w Gorzowie:

Mariusz Korabiowski podkreśla, że na inwestycji skorzystają zarówno mieszkańcy gmin między Witnicą a Gorzowem jak i odbiorcy przemysłowi

Całkowity koszt inwestycji to ok. 83 mln złotych, z czego wartość dofinansowania wynosi ponad 30 milionów. Planowany termin zakończenia inwestycji to drugi kwartał 2023 roku.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku