°C

Burmistrz Łęknicy pisze do wojewody

fot. S. Kordyjalik
 

Piotr Kuliniak, burmistrz Łęknicy, napisał w imieniu mieszkańców list do wojewody lubuskiego. Wskazał w nim, że Łęknica jest szczególnym miastem, gdzie wiodącym zakładem pracy jest bazar. Ten, bez mieszkańców sąsiedniego Bad Muskau czy Weisswasser, nie funkcjonuje. Bazar daje pracę handlowcom, a ci podatkami zasilają budżet gminy.

– Przejście graniczne w Łęknicy nadal jest zamknięte, więc ruchu lokalnego nie ma. Liczę, że pan wojewoda przekaże informację o naszej sytuacji w trakcie telekonferencji z urzędnikami MSZ – mówi Piotr Kuliniak.

Burmistrz dodaje, że mieszkańcy Łęknicy, którzy pracują w Bad Muskau, do tej pory szli do pracy około 10 minut. Teraz dojeżdżać muszą przez Olszynę, a to w jedna stronę około 50 kilometrów.


- KAMPANIA SPOŁECZNA -

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku