°C

Ambasador Kazachstanu w Zielonej Górze

foto: Hertz Systems

Kazachstan nie wyklucza współpracy z zielonogórską firmą specjalizującą się w technologii kosmicznej i ochronie obiektów rządowych i ważnych z punktu widzenia strategicznego dla kraju. Na zaproszenie firmy Hertz Systems do Zielonej Góry przyjechał ambasador Kazachstanu Margułan Baimuchan, który rozmawiał o możliwościach współpracy.

– Jesteśmy zainteresowani rozwiązaniami proponowanymi przez zielonogórzan – mówił w wywiadzie ambasador. Przedstawiciele Kazachstanu przyglądali się jak działa m.in systemem do sprowadzania dronów na ziemię.
– W kazachskim rządzie został stworzony specjalny resort, ministerstwo przemysłu obronnego i aerokosmicznego, który zaprasza partnerów z całego świata – dodaje ambasador.

 

Ambasador Kazachstanu zwracał uwagę na wzrost zainteresowania obu krajów wzajemnymi rozwiązaniami technologicznymi. – Obroty wzrosły o ponad połowę – dodaje.

Do tego tematu wrócimy także w audycji „Cyberstrefa” w środę (25.04) po godzinie 17.30

Posłuchaj rozmowy:

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.