°C

Za pieniądze na pielgrzymkę kupili sprzęt dla medyków

Facebook.pl
 

Nie pojechali na pielgrzymkę do Częstochowy, więc wpłacone już pieniądze przeznaczyli na maski i fartuchy ochronne dla pracowników zielonogórskiego szpitala. Mowa o maturzystach z I Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze, którzy w ten sposób przyłączyli się do wsparcia medyków walczących z koronawirusem.

Elżbieta Kozakiewicz, nauczycielka religii w zielonogórskiej Jedynce, mówi, że pomysł pojawił się spontanicznie, tuż po tym, jak z powodu epidemii odwołano tegoroczną pielgrzymkę maturzystów na Jasną Górę:

Dzięki współpracy z jedną z zielonogórskich hurtowni maturzystom z zielonogórskiej Jedynki udało się kupić 50 fartuchów ochronnych oraz 50 profesjonalnych masek FFP 3.

– Mocno nas to ucieszyło, bo tego typu maski są bardzo potrzebne, a wciąż jest ich zbyt mało na rynku – podkreśla Sylwia Malcher-Nowak, rzeczniczka Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze:

Ewa Habich, dyrektorka I Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze, nie kryje dumy z postawy maturzystów. Jak zaznacza, tu zawsze byli uczniowie, na których można było liczyć:

Dodajmy, że zestawy „maska + fartuch” od maturzystów z zielonogórskiej Jedynki trafiły już do wszystkich pracowników szpitalnego oddziału onkologii. Jeden zestaw trafił też w ręce żołnierza, którzy mierzy temperaturę osobom wchodzącym do Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze.

 

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku