°C

Przedszkola w Zbąszynku już otwarte

redakcja gorzowska
 

Samorządy podejmują decyzję, czy przedszkola i żłobki zostaną ponownie otwarte. Taką możliwość daje rząd, który poluźnia rygory wprowadzone w związku z pandemią. Niektóre samorządy jeszcze decyzji nie podjęły, inne ją odłożyły w czasie. Od dziś natomiast funkcjonują placówki dla najmłodszych w gminie Zbąszynek.

– W naszej gminie przedszkola prowadzą podmioty prywatne, dlatego to nie my podjęliśmy decyzję o otwarciu, choć stało się to za naszą wiedzą – informuje Wiesław Czyczerski, burmistrz Zbąszynka:

Warto dodać, że nadal aktualny jest apel, aby do przedszkoli i żłobków szły tylko te dzieci, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki domowej. Grupy mogą liczyć bowiem najwyżej 12 dzieci i nie dla wszystkich wystarczy miejsca.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku