°C

Koronawirus. Lubuskie statystyki (aktualizacja z godz. 10:00)

Fot. Pixabay
 

Mijają dokładnie dwa miesiące od potwierdzenia pierwszego przypadku koronawirusa w Polsce. Przypomnijmy, że pierwszym pacjentem z potwierdzonym zakażeniem był mieszkaniec Cybinki. Od tamtej pory w regionie potwierdzono w sumie 90 przypadków. To najmniej w skali kraju.

Spośród 90 przypadków koronawirusa 42 potwierdzono w marcu, a 45 w kwietniu. Pierwsze cztery dni maja przyniosły tylko 3 potwierdzon3 przypadki. W marcu zanotowano też 1 przypadek wyzdrowienia. W kwietniu takich przypadków było 68. Systematycznie spada liczba pacjentów hospitalizowanych z powodu potwierdzenia zakażenia lub podejrzenia koronawirusa. Spada też liczba osób objętych kwarantanną.

Od początku epidemii zdecydowana większość przypadków potwierdzana jest w południowo-wschodniej części woj. lubuskiego. Zdecydowanie mniej przypadków mamy na północy regionu. W dwóch powiatach: krośnieńskim i międzyrzeckim do dziś nie stwierdzono ani jednego zakażenia.

Obecnie w regionie mamy zaledwie 21 aktywnych przypadków zachorowania. Zdecydowana większość pacjentów jest w dobrym stanie.

Aktualny bilans koronawirusa w regionie to 90 potwierdzonych zakażeń.

21 osób z powiatu żagańskiego,
18 osób z Zielonej Góry,
8 osób z powiatu nowosolskiego,
8 osób z powiatu wschowskiego,
8 osób z powiatu zielonogórskiego,
4 osoby z powiatu żarskiego,
3 osoby z powiatu sulęcińskiego,
3 osoby z powiatu świebodzińskiego,
2 osoby z Gorzowa Wielkopolskiego,
2 osoby z powiatu gorzowskiego,
2 osoby z powiatu słubickiego,
1 osoba z powiatu strzelecko-drezdeneckiego,

a także
6 osób z województwa wielkopolskiego,
2 osoby z województwa mazowieckiego.

Z potwierdzonym zakażeniem bądź podejrzeniem koronawirusa w lubuskich szpitalach przebywa obecnie 5 osób. 49 osób objętych jest kwarantanną na mocy decyzji sanepidu, a nadzorem epidemiologicznym – 329. Od początku epidemii w regionie wyzdrowiało 69 osób. 

bez tytulu Polskie Radio Zachód 30 maja 2020

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku