°C

Wodna inwestycja w Brodach

fot. MPWiK Skarżysko-Kamienna
 

W tym roku rozpocznie się budowa stacji uzdatniania wody w Brodach. Inwestycja pozwoli na niezakłócone dostawy wody do Brodów, Jezior Dolnych, Jezior Wysokich, Datynia i Nabłota.

– Obecnie wykorzystywana stacja jest już stara, nie radzi sobie też w sytuacji, gdy mamy niższy poziom wód głębinowych. Stąd ta inwestycja – mówi Ryszard Kowalczuk, wójt Brodów.

Za kilka dni zostanie podpisany akt notarialny zgodnie z którym gmina będzie mogła przejąć działkę na której powstanie inwestycja. Prace będą kosztował około 2 milionów złotych, a gmina Brody otrzymała dofinansowanie na ten cel z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku