°C

Słabe zainteresowanie spisem próbnym w Gubinie

fot. Pixabay
 

W Gubinie kończy się próbny spis powszechny, będący swego rodzaju próbą generalną przed Narodowym Spisem Powszechnym w przyszłym roku.

Spis prowadzony jest metodą telefoniczną przez rachmistrzów spisowych dzwoniących do poszczególnych mieszkańców. Można się też spisać samemu, wypełniając specjalną ankietę umieszczoną na stronach internetowych Głównego Urzędu Statystycznego i Urzędu Miasta w Gubinie.

Jak na razie frekwencja w spisie próbnym nie jest jednak zbyt wysoka. Zdaniem Romana Fedaka, dyrektora Urzędu Statystycznego w Zielonej Górze, sytuację skomplikowała bowiem epidemia koronowirusa:

Roman Fedak podkreśla, że w obecnej sytuacji aktywny udział mieszkańców w spisie próbnym jest bardzo ważny, ponieważ ułatwi to jak najlepsze przygotowanie się do Narodowego Spisu Powszechnego, które czeka nas wszystkich już w przyszłym roku:

O udział w próbnym spisie powszechnym i samospisywanie się on-line apeluje też do mieszkańców Gubina burmistrz miasta Bartłomiej Bartczak.

– Wiem, że nie jest to teraz najlepszy czas, ale mimo wszystko zachęcam, aby wziąć udział w tym spisie – dodaje:

Przypomnijmy, że Gubin jest jednym z 16 miast w Polsce wytypowanym do udziału w próbnym spisie powszechnym. Akcja potrwa do końca maja, a w kwietniu przyszłego roku odbędzie się już ogólnopolski Narodowy Spis Powszechny.

 

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku