°C

Zastój na granicy

fot. S. Kordyjalik
 

Poważne trudności przeżywają mieszkańcy pogranicza, którzy pracowali w Niemczech, albo których biznes nastawiony jest na gości zza zachodniej granicy. Tak jest choćby w Przewozie, gdzie zamknięte są salony piękności czy fryzjerskie. Dramatycznie spadły także dochody np. właścicieli stacji benzynowej, której klientami byli głównie Niemcy.

– To trudny czas dla nas wszystkich, ale na pograniczu jest on szczególnie dokuczliwy – mówi Mariusz Strojny, wójt Przewozu:

Mieszkańcy nadgranicznych gmin z nadzieją przyjęli zapowiedzi zmian w przekraczaniu granicy. Przypomnijmy, że we wtorek premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, iż zobowiąże wojewodów, by w trybie pilnym postarali się wypracować jakieś rozwiązanie dla pracowników transgranicznych.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku