°C

Szpital Uniwersytecki: Pediatra pilnie poszukiwany

Fot. Envato
 

Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze szuka personelu - a dokładnie pediatrów, którzy chcieliby podjąć pracę w placówce medycznej.

Zgodnie z decyzją wojewody lubuskiego w zielonogórskim szpitalu został utworzony oddział dedykowany dzieciom z podejrzeniem lub ze zdiagnozowaną obecnością Covid-19. Część dotychczasowego personelu została wykluczona z pracy na tym oddziale. Chodzi o tzw. grupy wysokiego ryzyka, czyli lekarzy w podeszłym wieku oraz młode mamy.
Jak mówi Sylwia Malcher-Nowak, rzeczniczka Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, dziecięcy oddział zakaźny został stworzony w osobnym skrzydle. Jest to jedyny tego typu oddział dziecięcy w regionie:

Szpital szuka teraz pediatrów, mile widziani są także rezydenci. Jak dodaje Sylwia Malcher-Nowak, szpital chętnie zatrudni minimum  2 dodatkowych lekarzy:

Szpital swoją prośbę skonsultował także z Okręgowymi Izbami Lekarskimi działającymi w regionie.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku