°C

Ścieżka bez hucznego otwarcia

fot. powiat żarski
 

3 maja miała zostać uroczyście oddana do użytku ścieżka rowerowa w Lubsku. To fragment całości, która nosi nazwę Przygoda z Nysą, a realizują lokalne samorządy wraz z powiatem żarskim. Podzielono go na pięć etapów i lubski fragment ścieżki rowerowej jest ostatnim.

– Ścieżka miała być 3 maja i tego dnia będzie gotowa. Chcieliśmy jednak wpisać jej inaugurację w lokalne obchody święta trzeciomajowego. Niestety, wirus zdecydował inaczej – mówi Janusz Dudojć, burmistrz Lubska.

Ścieżką od Jasienia, przez Lubsko i Brody, będzie można teraz dojechać do Fort, a tam skorzystać ze ścieżek niemieckich. W piątym etapie projektu Przygoda z Nysą –zagospodarowanie turystyczne pogranicza polsko-niemieckiego, uczestniczy dziewięcioro partnerów z Polski i Niemiec. Zadania projektu realizowane są na terenie powiatów: żarskiego, zgorzeleckiego oraz po saksońskiej stronie w powiecie Goerlitz.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku