°C

Legia Akademicka: kolejna edycja już w kwietniu na UZ

Fot. Uniwersytet Zielonogórski
 

53 studentów Uniwersytetu Zielonogórskiego zdecydowało się wziąć udział w kolejnej edycji Legii Akademickiej. To wspólny projekt Ministerstwa Obrony Narodowej oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Dzięki temu studenci mogą odbyć przeszkolenie wojskowe, uzyskają stopień wojskowy, a w przyszłości będą też mogli starać się o pracę w armii.

Najpierw uczestników czekają zajęcia teoretyczne, a dla chętnych także 21-dniowy kurs praktyczny podstawowy, a następnie podoficerski. Ze względu na pandemię koronawirusa zajęcia teoretyczne będą odbywały się on-line. Poprowadzą je specjaliści z 4 Pułku Przeciwlotniczego w Czerwieńsku.

Jak mówi Ewa Sapeńko, rzeczniczka Uniwersytetu Zielonogórskiego, do programu zgłosili się m.in. studenci bezpieczeństwa narodowego:

Program dzieli się na 3 moduły: część teoretyczną oraz dwa bloki zajęć praktycznych już na poligonie:

Zajęcia teoretyczne odbywają się w weekendy, a praktyczne – w czasie wakacji.

Za udział w części praktycznej uczestnikom będzie wypłacana gratyfikacja finansowa, przyznawana za każdy dzień służby. Dodajmy, że w naszym regionie do nowego programu MON przystąpiła także Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku