°C

Zakrywaj usta i nos obowiązkowo. Zobacz, jak to robić prawidłowo

Fot. Envato/prostooleh
 

W związku z epidemią, od czwartku do odwołania w Polsce nałożony został obowiązek zakrywania ust i nosa; można nosić maski i maseczki, można też wykorzystać części odzieży np. szalik. Istotne jest, jak zakładamy, nosimy i zdejmujemy to, czym zasłaniamy część twarzy.

Przestrzegaj poniższych zasad:

 1. Przed założeniem maseczki czy przed zamocowaniem tkaniny należy zadbać o czystość dłoni – umyć ręce wodą i mydłem lub płynem do dezynfekcji na bazie alkoholu.
   
 2. Maseczka, a także tkanina powinny dobrze przylegać do twarzy. Istotne jest, aby starać się nie dotykać ich podczas używania, a jeśli to zrobimy – powinniśmy ponownie umyć dłonie lub je zdezynfekować.
   
 3. W celu bezpiecznego zdjęcia maseczki należy chwycić ją z tyłu, za wiązanie. Nie wolno dotykać przodu maski. Po zdjęciu maseczki ręce także trzeba umyć lub zdezynfekować.
   
 4. Wymień maskę na inną, gdy tylko będzie wilgotna. Główny Inspektorat Sanitarny zaleca też, aby nie używać ponownie masek jednorazowych.
 5. Maseczka wielorazowa z tkaniny powinna być wygodna, posiadać zauszniki, składać się z wielu warstw materiału, pozwalać na swobodne oddychanie oraz nadawać się do prania w temperaturze co najmniej 60 stopni.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo.

Zakrywaj usta i nos obowiązkowo. Zobacz, jak to robić prawidłowo | Radio Zachód

⬆ Grafika: Główny Inspektorat Sanitarny


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku