°C

Bromber: Świadczenia rozliczamy na bieżąco

Piotr Bromber, dyrektor Lubuskiego Oddziału NFZ
 

- Wszystkie płatności, po przekazaniu faktur, są natychmiast realizowane - mówi Piotr Bromber, dyrektor lubuskiego Narodowego Funduszu Zdrowia.
Lubuski NFZ podjął szereg działań mających zapewnić stabilną sytuację szpitali w dobie walki z koronawirusem. W ramach zwiększenia kwoty ryczałtu szpitale otrzymały o 33 miliony złotych więcej, niż planowano.

Dodatkowo rządowe wsparcie otrzymują szpitale, które bezpośrednio opiekują się pacjentami, u których zdiagnozowano lub podejrzewano obecność wirusa Covid-19. To przypomnijmy, jednoimienny szpital w Gorzowie, Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze, 105 szpital wojskowy w Żarach, sulechowska ginekologia oraz placówka w Torzymiu.

– Świadczenia rozliczane są na bieżąco – mówi w rozmowie z Radiem Zachód Piotr Bromber, dyrektor lubuskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w Zielonej Górze:

 

Jak zaznacza dyrektor lubuskiego NFZ to nie jedyne działania, które mają zapewnić szpitalom stabilność finansową:

Nielimitowane są również świadczenia w poradniach specjalistycznych (kardiologiczna, endokrynologiczna, neurologiczna i urazowo-ortopedyczna). Chodzi o pierwszą wizytę u specjalisty oraz nagłe przypadki leczone w poradni urazowo-ortopedycznej. Oznacza to, że placówki medyczne będą mogły rozliczyć każdego pacjenta zgłaszającego się ze skierowaniem, niezależnie od wysokości kontraktu.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku