°C

Hotel w Gorzowie i Żaganiu będzie pełnił funkcję izolatorium!

fot. Z.Bodnar
 

Dwa hotele w województwie lubuskim, jeden w Gorzowie i jeden w Żaganiu, będą pełnić funkcję izolatorium. To tu mają przebywać m.in. osoby, które nie mogą odbyć kwarantanny w domu, aby nie narażać najbliższych na zakażenie koronawirusem. Umowy z izolatoriami zostały podpisane, a za ich funkcjonowanie zapłaci Narodowy Fundusz Zdrowia.

Jak mówi rzeczniczka wojewody lubuskiego Aleksandra Chmielińska-Ciepły, docelowo w regionie do izolatoriów można będzie przyjąć około 200 osób:

Stan zdrowia pacjentów przebywających w izolatoriach jest monitorowany przez pielęgniarkę i lekarza. Każdej osobie zostaną zapewnione takie warunki, by nie stykała się ona z innymi pacjentami:

 

 

Informacje potwierdza rzeczniczka lubuskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia Joanna Branicka:

W izolatorium będą wykonywane także testy na obecność koronawirusa. Pacjent będzie mógł opuścić miejsce odosobnienia pod warunkiem, że oba testy na obecność COVID-19 będą negatywne.

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku