°C

NFZ: podpisaliśmy dwie umowy na izolatoria w regionie

Siedziba Lubuskiego Oddziału NFZ, fot. Aurelia Adaszyńska
 

Na terenie województwa lubuskiego w Gorzowie i Żaganiu wyznaczono miejsca, które będą pełnić funkcję izolatoriów. W izolatoriach mają przebywać m.in. osoby, które nie mogą odbyć kwarantanny w domu, aby nie narażać na zakażenie koronawirusem najbliższych. Takie miejsca mają znajdować się blisko szpitali jednoimiennych lub innych szpitali zakaźnych i placówek, które dysponują opieką nad osobami chorymi na Covid-19.

Jak mówi Joanna Branicka, rzeczniczka lubuskiego NFZ, umowy zostały podpisane, a za funkcjonowanie izolatorium zapłaci Fundusz:

 

Stan zdrowia pacjentów przebywających w izolatoriach jest monitorowany przez pielęgniarkę i lekarza. Jeżeli pacjent poddany izolacji, ze względu wiek i na stan zdrowia, wymaga obecności innej osoby, wówczas jest to możliwe po konsultacji z lekarzem.

W izolatorium będą wykonywane także testy na obecność koronawirusa. Pacjent będzie mógł opuścić miejsce odosobnienia pod warunkiem, że oba testy na obecność COVID-19 będą negatywne.

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku