°C

Koronawirus: pomoc dla dzieci i dorosłych

fot. Pixabay
 

Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży w Zaborze uruchomiło telefoniczną linię wsparcia dla dzieci, młodzieży i ich rodziców.
Izolacja z powodu koronawirusa, inny tryb nauczania mogą być przyczyną stresu, dlatego psychologowie i psychiatrzy zapewniają pomoc – mówi Andrzej Żywień, dyrektor placówki.

Wsparcie dotyczy nie tylko najmłodszych:

W reakcji na stres dzieci mogą być niespokojne, wycofane, drażliwe lub pobudzone. Dlatego warto poświęcić im uwagę i zapewnić m.in. stały plan dnia:

Telefoniczna linia wsparcia psychologicznego oraz psychiatrycznego dla dzieci, młodzieży i ich rodziców czynna jest w dni powszednie.

Z psychologiem można porozmawiać w godzinach 13.00 – 14.00 pod numerem telefonu 605 544 526, a z lekarzem psychiatrą w godzinach 12.00 – 16.00 pod numerem 663 931 544.

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku