°C

Bramki mierzą temperaturę

fot. gorzowski szpital
 

Specjalne bramki detekcyjne mierzą od dzisiaj temperaturę ciała osób wchodzących do gorzowskiego szpitala. Bramki przypominają wyglądem te spotykane na lotniskach. W szpitalu zastąpiły stosowane do tej pory termometry medyczne.

Zostały ustawione przy wejściu głównym do szpitala przy ul. Dekerta oraz w budynku ośrodka radioterapii. Te nowoczesne urządzenia  pozwalają w szybki, bezdotykowy i precyzyjny sposób zmierzyć temperaturę ciała człowieka.

Pomiar odbywa się poprzez zbliżenie czoła lub nadgarstka do czujnika znajdującego się na jednej z krawędzi urządzenia. W przypadku wykrycia podwyższonej temperatury urządzenie wysyła sygnał dźwiękowy oraz świetlny.

Bramki liczą i rejestrują liczbę przeprowadzonych kontroli, pomiary temperatur oraz wywołane alarmy. Co ważne, ich działanie jest niegroźne dla kobiet w ciąży i osób z rozrusznikami serca.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku