°C

Gdy jesteś na kwarantannie – co zrobić by nie zarażać?

Fot. WHO
 

W jaki sposób zadbać o osobę, u której zdiagnozowano koronawirusa lub istnieje ryzyko takiego zakażenia? W jaki sposób zabezpieczyć swoich najbliższych? Szpitalny Oddział Ratunkowy w Zielonej Górze opublikował specjalną infografikę, która opisuje podstawowe zasady bezpieczeństwa.

– Im mniejszy kontakt tym lepiej – mówi szef zielonogórskiego SOR-u Szymon Michniewicz.
Jeśli jest możliwe takie rozwiązanie, warto wyznaczyć osobną sypialnię i łazienkę, z których będzie korzystała osoba na kwarantanie.

Podstawową zasadą, której należy przestrzegać jest higiena i dodatkowe środki ostrożności. Sztućce, przybory toaletowe, przedmioty codziennego użytku powinny zostać wydzielone.

Pilot do telewizora czy telefon – to przedmioty, za pośrednictwem których możemy się zakazić.

Jeśli stan osoby na kwarantannie lub chorej na Covid-19 się pogorszy – należy skontaktować się z placówką służby zdrowia lub zadzwonić na infolinię NFZ. Zawsze należy poinformować rozmówcę, że lekarze wzywani są do miejsca, gdzie odbywa się kwarantanna lub przebywa osoba zarażona.

92132885 3170381156308375 1357663793903042560 n Polskie Radio Zachód 25 maja 2020

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku