°C

Wsparcie dla branży turystycznej w regionie

fot. Marta Czechowska
 

"Nie odwołuj - zmień termin!" - z takim apelem do Lubuszan wystąpiły właśnie władze samorządowe województwa oraz lubuskie organizacje turystyczne. To jeden z elementów wsparcia branży turystycznej w regionie, której grozi poważny kryzys spowodowany epidemią koronawirusa.

Jadwiga Błoch, prezeska Lubuskiej Organizacji Turystycznej, podkreśla, że przełożenie na inny termin zaplanowanych na najbliższe miesiące wycieczek, wyjazdów czy rezerwacji w hotelach, pensjonatach i restauracjach może uratować wielu lokalnych przedsiębiorców czerpiących dochody z turystyki.

Jak zaznacza, wielu z nich prowadzi rodzinne biznesy, które stanęły teraz na skraju bankructwa:

Ireneusz Gorzelany, prezes Stowarzyszenia Przewodnik Lubuski, mówi, że wiele osób i biur podróży dzwoni już do niego i pyta o możliwość przełożenia na inny termin zaplanowanych na najbliższe miesiące wycieczek.

Jego zdaniem, w obecnej sytuacji jest to najlepsze z możliwych rozwiązań:

Lubuskie organizacje turystyczne i władze województwa apelują też do mieszkańców regionu, aby po zakończeniu epidemii koronawirusa nie wyjeżdżali na letnie urlopy zagranicę czy do innych części Polski, tylko wypoczywali na Ziemi Lubuskiej wspierając w ten sposób lokalną branżę turystyczną.

 

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku