°C

Ulgi dla przedsiębiorców z gminy Świdnica

fot. S. Kordyjalik
 

Gmina Świdnica opracowała własny pakiet pomocowy dla lokalnych przedsiębiorców. Obejmuje on m.in. ulgi w płatności czynszów za wynajem lokali czy gruntów, umorzenia podatku od nieruchomości lub możliwość rozłożenia na raty innych płatności.

Wójt Świdnicy Krzysztof Stefański podkreśla, że gmina zrobi wszystko, co może, aby pomóc pracodawcom i przedsiębiorcom w tym trudnym okresie.

– Rząd ma Tarczę Antykryzysową, władze województwa swoje propozycje, a my pomagamy na tyle, na ile możemy we własnym zakresie – dodaje:

Krzysztof Stefański zaznacza, że zainteresowanie przedsiębiorców pomocą ze strony gminy jest bardzo duże. Jak mówi, wnioski i pytania o możliwość zawieszenia spłat czy ulg podatkowych wpływają do urzędu już od dawna:

Krzysztof Stefański zaznacza, że wszystkie wnioski o wsparcie w walce z ekonomicznymi skutkami koronawirusa władze gminy Świdnica rozpatrywać będą indywidualnie, biorąc pod uwagę m.in. straty, jakie poniósł dany przedsiębiorca w czasie epidemii.

 

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku