°C

Rafalska: Wypowiedzi marszałek Polak to prowokacja

fot:E.Kobelak
 

Wypowiedzi marszałek Polak pod adresem wojewody były niepotrzebną prowokacją. To komentarz europoseł Elżbiety Rafalskiej po wczorajszej wideokonferencji zarządu województwa. Poszło o zakupy sprzętu i środków ochrony dla lubuskich szpitali.

Marszałek Polak zasugerowała, że wojewoda lubuski blokuje zakupy z powodów proceduralnych. Mówiła o rzekomym opóźnianiu formalnych decyzji, które są niezbędne do zapewnienia finansowania zakupów.

– Nic takiego nie miało miejsca – mówi europoseł Rafalska. Argumentuje, że urząd wojewódzki zgodnie z prawem zatwierdza decyzje samorządu związane ze zmianą wykorzystania funduszy unijnych. W związku z obowiązywaniem stanu epidemii wojewodowie mają nowe obowiązki i uprawnienia. – Wypowiedzi pani marszałek to zupełnie niepotrzebna prowokacja. W warunkach epidemii wszyscy muszą współpracować – mówi Elżbieta Rafalska.

Elżbieta Rafalska dodała, że w województwie lubuskim odnotowano najmniej w skali kraju przypadków koronawirusa.

Oświadczenie wojewody lubuskiego ws. wypowiedzi marszałek Polak można znaleźć tutaj:

Wojewoda odpowiada marszałek Polak

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku