°C

Zmiany w UKS Trójka Nowa Sól – jest nowa prezes, jest nowy trener!

fot. oficjalne logo UKS Trójka Nowa Sól
 

Duże zmiany w drugoligowym UKS Trójka Nowa Sól. Klub ma nowego prezesa - to Edyta Dąbrowska. Ma też nowego trenera - został nim znany w regionie piłkarz ręczny Alan Raczkowiak. Dla Raczkowiaka to pierwsza praca w roli trenera zespołu seniorskiego.

Nowa Pani Prezes Trójki to na co dzień wiceprezes Polskiej Grupy Brokerskiej, zajmującej się ubezpieczeniami. Jak sama mówi – znawcą piłki ręcznej nie jest, a działalnością w klubie zaś zaraził ją mąż, który wspiera klub finansowo i jest jego wielkim kibicem.

Edyta Dąbrowska zabrała się energicznie do pracy – po rozmowach z innymi członkami władz klubu zdecydowano, że Trójka zostaje przekształcona z klubu uczniowskiego w stowarzyszenie, które – poza działalnością sportową – będzie mogło prowadzić działalność gospodarczą. Szybko zatrudniono też nowego trenera, którym został Alan Raczkowiak.

Nam opowiada szczegółowo o ostatnich działaniach i o tym, jak widzi przyszłość nowosolskiego klubu:

Jeśli chodzi o trenera Raczkowiaka to przez ostatnie lata ten świetny rozgrywający grał w I-ligowym, Realu Astromalu Leszno, wcześniej w AZS UZ Zielona Góra, w ogóle mieszka w Wolsztynie i na początku kariery grał w Wolsztyniaku.

W wieku 32 lat zdecydował się na zakończenie kariery zawodniczej i przyjął ofertę działaczy z Nowej Soli. -Zawsze chciałem być trenerem i taka okazja szybko mogłaby się nie powtórzyć – powiedział nam Raczkowiak zapytany o powody swojej decyzji.

Nowy trener Trójki dodaje, że raczej nie będzie występował na boiskach II ligi, ale chce się skupić na trenerce. Choć jeśli wystąpią jakieś niespodziewane okoliczności to kto wie…

Więcej o swojej nowej drodze Alan Raczkowiak opowie w sobotę w Radiu Zachód w programie Muzyka i Sport, który będzie w godz. 17-19. Zapraszamy.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku