°C

Dziś Światowy Dzień Zdrowia. Szumowski dziękuje pracownikom służby zdrowia

Fot. Twitter/Ministerstwo Zdrowia https://twitter.com/MZ_GOV_PL
 

Minister zdrowia Łukasz Szumowski podziękował pracownikom służby zdrowia za ich trud i poświęcenie oraz olbrzymi wysiłek przy zapobieganiu koronawirusowi. W związku ze Światowym Dniem Zdrowia złożył im serdeczne podziękowania za pracę.

„Szanowni Państwo, Pracownicy służby zdrowia, za Wasz trud i poświęcenie, za olbrzymi wysiłek w dniach walki z koronawirusem, w Światowym Dniu Zdrowia, składam Wam serdeczne podziękowania. Dziękuję Wam za Waszą pracę”

– napisał resort zdrowia na Twitterze, przekazując życzenia od ministra Szumowskiego.

Światowy Dzień Zdrowia został ustanowiony przez Pierwsze Zgromadzenie Ogólne Światowej Organizacji Zdrowia w 1948 roku. Corocznie obchodzone jest od 1950 roku. Głównym przesłaniem tego święta jest zwrócenie uwagi na najważniejsze problemy zdrowotne dotyczące społeczeństw na całym świecie. Tegorocznym przesłaniem jest uzyskanie dostępu do leków dla wszystkich, niezależnie od stanu majątkowego. W Polsce w tym samym dniu obchodzimy Dzień Pracownika Służby Zdrowia.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku