°C

6 nowych zachorowań

fot: PAP/Tytus Żmijewski
 

Ministerstwo zdrowia podało właśnie najnowsze dane dotyczące epidemii koronawirusa. W regionie jest sześciu nowych pacjentów, u których badania laboratoryjne dały pozytywny wynik. Bilans koronawirusa w regionie to obecnie 56 przypadków. Cztery osoby wyzdrowiały.

Najnowsze przypadki dotyczą pięciu osób z powiatu żagańskiego (mężczyzna oraz cztery kobiety), a także jednej mieszkanki powiatu nowosolskiego – powiedziała Radiu Zachód rzeczniczka wojewody lubuskiego Aleksandra Chmielińska-Ciepły. Wszystkie te osoby są w dobrym stanie. Nie było potrzeby ich hospitalizacji. Przebywają w warunkach domowej izolacji.

Aktualny bilans koronawirusa w regionie to 56 potwierdzonych zakażeń.

10 osób z Zielonej Góry,

7 osób z powiatu żagańskiego,
6 osoby z powiatu wschowskiego,

6 osób z powiatu nowosolskiego,

5 osób z powiatu zielonogórskiego,
3 osoby z powiatu świebodzińskiego,
3 osoby z powiatu sulęcińskiego,
2 osoby z powiatu żarskiego,
2 osoby z Gorzowa Wielkopolskiego,

2 osoby z powiatu gorzowskiego,
2 osoby z powiatu słubickiego,
1 osoba z powiatu strzelecko-drezdeneckiego,

a także
5 osób z województwa wielkopolskiego,
2 osoby z województwa mazowieckiego.

Z potwierdzeniem zakażenia lub podejrzeniem COVID-19 w lubuskich szpitalach przebywa 20 pacjentów. Kwarantanną na mocy decyzji sanepidu objęto 286 osób (bez osób kierowanych na nią po powrocie z zagranicy), a nadzorem epidemiologicznym 636 osób.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku