°C

Zespół nadal orzeka o niepełnosprawności

powiat nowosolski
 

Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Nowej Soli odwołał wszystkie posiedzenia składów orzekających. Jednak ze względu na interesy osób niepełnoprawnych powiat nowosolski podjął działania, które pozwolą na wydawanie orzeczeń o niepełnosprawności.

– Lekarze dokonają weryfikacji dokumentacji medycznej we wnioskach oczekujących na rozpatrzenie. Jeśli uznają, że zgromadzona dokumentacja jest wystarczającą do wydania orzeczenia, to wyznaczą termin posiedzenia składu orzekającego w trybie zaocznym – informuje Iwona Brzozowska, starosta nowosolska.

O terminie rozpatrzenia wniosku Powiatowy Zespół poinformuje listownie, a następnie wyśle osobom zainteresowanym orzeczenia. Przypominamy też, że ponieważ Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Nowej Soli wstrzymał możliwość osobistego załatwiania spraw, wnioski o wydanie orzeczenia można składać listownie.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku