°C

Zabór przekłada sesję Rady Gminy

Fot.: Urząd Gminy w Zaborze
 

W Zaborze nie będzie powtórki ze Skąpego czy Świdnicy! Z powodu epidemii koronawirusa i wprowadzonych przez rząd ograniczeń dotyczących zgromadzeń, władze Zaboru postanowiły przełożyć na inny termin zaplanowaną na początek kwietnia sesję Rady Gminy.

Przewodniczący rady Dariusz Tarnas zaznacza, że obrady nie zostały odwołane, tylko przeniesione na czas późniejszy.

– Możemy to zrobić, bo w porządku obrad nie ma uchwał, które musielibyśmy przegłosować już teraz – dodaje:

Wójt gminy Zabór Robert Sidoruk zapewnia, że radni są przygotowani na prowadzenie sesji on-line. Jak wylicza, oprócz dwóch osób, wszyscy pozostali wyposażeni są w odpowiedni sprzęt, dzięki czemu mogą zdalnie brać udział w obradach i głosować:

Przypomnijmy, że wczoraj sesję on-line przeprowadzili radni z gminy Sulechów, natomiast – mimo epidemii koronawirusa – na podobny krok nie zdecydowano się m.in. w Skąpem i Świdnicy, gdzie gminne sesje odbyły się z udziałem radnych zgromadzonych na sali obrad.

 

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku