°C

Dodatkowy miesiąc na rozliczenie się z fiskusem

Fot. PAP/Darek Delmanowicz
 

W tym roku podatnicy będą mieli więcej czasu na rozliczenie się z fiskusem. Termin minie 31 maja.

Z powodu epidemii koronawirusa i ograniczonego w związku z tym dostępu do urzędów skarbowych, termin składania deklaracji podatkowych za ubiegły rok przedłużono o miesiąc.

– To oznacza, że w tym roku swój PIT musimy wypełnić i wysłać do urzędu najpóźniej do 31 maja, a nie tak, jak do tej pory do końca kwietnia – mówi Ewa Markowicz, rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze:

Ewa Markowicz zachęca wszystkich podatników do wypełniania deklaracji podatkowych on-line. Jak mówi, w czasie epidemii koronawirusa to najłatwiejszy i najbezpieczniejszy sposób na rozliczenie się z fiskusem, z którego skorzystało już bardzo wielu Lubuszan:

Dodajmy, że nasze wstępnie wypełnione przez urząd skarbowy deklaracje podatkowe za 2019 rok są dostępne na stronie internetowej www.podatki.gov.pl – możemy je zaakceptować bez zmian i wysłać do urzędu skarbowego lub zmienić, rozliczając się wspólnie z małżonkiem czy uzupełniając o przysługujące nam ulgi i odliczenia.

Czasu mamy na to teraz więcej, bo – przypomnijmy raz jeszcze – termin na złożenie PIT-u został w tym roku wydłużony o miesiąc i mija 31 maja.

 

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku