°C

Nie ma zagrożenia dla drobiu

fot. M. Czechowska
 

Trwa wybijanie zarażonego ASF stada trzody chlewnej pod Niedoradzem. Martwe zwierzęta sukcesywnie wywożone są z terenu fermy. Pojawiły się jednak informacje, że wywozem zwierząt zajmuje się ta sama firma, która wywozi z Muszkowa drób, który padł po zarażeniu ptasią grypą. Ta wiadomość bardzo zaniepokoiła hodowców drobiu, którzy mają swoje fermy niedaleko Niedoradza.

– Uspokajamy hodowców, wiemy o tej sprawie, ale mamy zapewnienia, że wszystko jest pod kontrolą – informuje Iwona Brzozowska, nowosolska starosta.

Trzoda chlewna zagazowana na fermie pod Niedoradzem, wywożona jest w specjalnych konwojach, ochranianych przez lubuską policję. Na granicy województw konwój przejmują wielkopolscy policjanci.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku