°C

Astra Nowa Sól po dobrym sezonie zrezygnowała ze starań o I ligę

fot. Jacek Białogłowy
 

Przed weekendem PZPS zakończył siatkarskie rozgrywki seniorskie w kraju. Zakończyła więc m.in. grę II liga. Z niej do I ligi zaproszona została - wśród kilku innych zespołów - Olimpia Sulęcin. Ma na nią szansę też Sobieski Żagań, ale musi czekać, aż ktoś wycofa się z I ligi. Trzeci z lubuskich zespołów, który grał bardzo dobry sezon w II lidze - Astra Nowa Sól - wygrał swoją grupę, awansował do turnieju półfinałowego o awans do I ligi, ale po zakończeniu sezonu... działacze nie wyrazili zainteresowania tą klasą rozgrywkową.

Dlaczego? Sprawa jest prosta – uznano, że klub – w związki z pandemią koronawirusa – nie będzie miał szans na zebranie sensownego budżetu na ewentualną grę w wyższej klasie rozgrywkowej.

O tym rozmawialiśmy z prezesem i trenerem Astry Przemysławem Jetonem, który podsumowuje nam też sezon 2019/20:

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku