°C

Ks. Prüfer: Mamy czas globalnej empatii

fot: Radio Zachód
 

Pandemia koronawirusa to okazja do zjednoczenia ludzi z całego świata - powiedział ks. prof. Paweł Prüfer w homilii podczas mszy odprawianej w kościele św. Maksymiliana w Gorzowie.

Ksiądz Prüfer dodał, że mieszkańcy różnych zakątków świata stanęli dziś przed identycznymi problemami.

Ksiądz Prüfer powiedział, że obecne czasy stawiają przed wierzącymi wyzwanie poszukiwania na nowo wiary i nadziei.

W związku z zagrożeniem koronawirusem biskup zielonogórsko-gorzowski udzielił wiernym dyspensy zachęcając do współuczestniczenia w niedzielnych mszach za pośrednictwem transmisji radiowych i telewizyjnych. Radio Zachód takie transmisje przygotowuje we współpracy z TVP Gorzów.

Od jutra będziemy też transmitować diecezjalne rekolekcje wielkopostne z seminarium w Paradyżu. Te transmisje będą codziennie o godzinie 19. W niedziele o 7:45 w Radiu Zachód można również wysłuchać przedświątecznych rozważań dla wiernych Kościoła Greckokatolickiego. Głosi je ks. mitrat Julian Hojniak z parafii pw. Opieki Matki Bożej w Zielonej Górze.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku