°C

Mamy kolejny przypadek zakażenia

fot: PAP/Leszek Szymański
 

Kolejny przypadek koronawirusa w regionie. To młody mieszkaniec powiatu sulęcińskiego.

To 33 przypadek koronawirusa w regionie od początku epidemii. – Pacjent z powiatu sulęcińskiego czuje się dobrze. Nie ma potrzeby jego hospitalizacji – powiedziała Radiu Zachód rzeczniczka wojewody lubuskiego Aleksandra Chmielińska-Ciepły. Mężczyzna przebywa w warunkach domowej izolacji.

Z potwierdzeniem zakażenia lub podejrzeniem COVID-19 w lubuskich szpitalach przebywa obecnie 20 pacjentów. Kwarantanną na mocy decyzji sanepidu objętych jest 778 osób, a nadzorem epidemiologicznym 807 osób.

Aktualny bilans koronawirusa w regionie to 33 potwierdzonych zakażeń.

6 osób z Zielonej Góry,
3 osoby z powiatu świebodzińskiego,
3 osoby z powiatu wschowskiego,
3 osoby z powiatu zielonogórskiego,

3 osoby z powiatu sulęcińskiego,
2 osoby z powiatu żarskiego,
2 osoby z Gorzowa Wielkopolskiego,
2 osoby z powiatu słubickiego,
1 osoba z powiatu gorzowskiego,
1 osoba z powiatu nowosolskiego,

1 osoba z powiatu strzelecko-drezdeneckiego,
1 osoba z powiatu żagańskiego,

a także
3 osoby z województwa wielkopolskiego,
2 osoby z województwa mazowieckiego.

graf Polskie Radio Zachód 27 maja 2020

Zmarła osiemnasta osoba zakażona koronawirusem, jednocześnie potwierdzono 157 nowych przypadków zakażenia – poinformowało wieczorem Ministerstwo Zdrowia. Łącznie odnotowano do tej pory 1638 zachorowań.

Potwierdzone przypadki dotyczą, poza mieszkańcem powiatu sulęcińskiego: 103 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. dolnośląskiego, 14 osób z woj. śląskiego, 9 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. lubelskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i opolskiego.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku