°C

Dzień Pioniera inny niż zwykle

fot. K.Rak
 

Co roku, 28. marca w Gorzowie obchodzony jest Dzień Pioniera na pamiątkę ustanowienia w mieście polskiej administracji. Dziś obchody rocznicy miały wyłącznie charakter symboliczny ze względu na zagrożenie związane z koronawirusem.

Odwołane zostało m.in. coroczne spotkanie z pierwszymi mieszkańcami polskiego Gorzowa i ich potomkami. – Spotkanie odbędzie się jednak w późniejszym terminie – wyjaśnia Jacek Wójciki, prezydent miasta:

– Mimo wszystko, chcemy oddać pionierom hołd, składając kwiaty pod ich pomnikiem – mówi Jan Kaczanowski, przewodniczący Rady Miasta:

– Epidemia spowodowała, że dziś patrzymy nieco inaczej na dobrze znane gorzowianom święto – dodaje prezydent Wójcicki:

Przypomnijmy, w 1945 roku grupa Polaków z Wągrowca przybyła 27. marca do zdobytego przez Armię Radziecką niemieckiego Landsberga i następnego dnia przejęła władzę mieście. Pierwszym burmistrzem, a później prezydentem miasta został Piotr Wysocki.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku