°C

Zielonogórzanie dzwonią po harcerską pomoc

fot. Pixabay
 

Kilkadziesiąt telefonów dziennie z prośbą o pomoc odbierają zielonogórscy harcerze, którzy działają w ramach projektu "Harcerze pomagają". Za nimi pierwszy tydzień akcji. W przedsięwzięciu uczestniczy Związek Harcerstwa Polskiego i Związek Harcerstwa Rzeczpospolitej.

Rozwiesiliśmy prawie 5 tysięcy plakatów, na których znajdziemy numery telefonów, pod które można dzwonić – mówi phm. Leszek Masklak, członek zarządu obwodu zielonogórskiego ZHR. Jak  dodaje, dziennie na dwa numery telefonu dzwoni po kilkanaście osób:

Jak podkreślają harcerze, zielonogórzanie pozytywnie odbierają inicjatywę. Często dzwonią drugi raz, żeby nam podziękować – mówi komendantka Hufca Zielona Góra ZHP phm. Edyta Walent:

Przypomnijmy, harcerze zorganizowali pomoc dla osób, które w związku z sytuacją epidemiczną, wywołaną koronawirusem, muszą zostać  w domu.

Numery, pod które można dzwonić to:

728 929 933

693 890 564

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku