°C

Policyjne kontrole z dronem

fot. M. Czechowska
 

Zielonogórska policja sprawdza, czy zielonogórzanie dostosowują się do zakazu przemieszczania się. Od dzisiaj patroluje miasto także za pomocą drona.

W ten weekend, wspólnie z operatorem z OSP Jarogniewice, policjanci kontrolują miejsca, gdzie mieszkańcy mogą się gromadzić. Mówi Małgorzata Barska z zielonogórskiej policji:

Funkcjonariusze pouczyli wczoraj kilkunastu mieszkańców. Policjantów wspomagają strażnicy miejscy. Oni również pouczyli wczoraj kilkanaście osób, które wyszły z domu, bez ważnej przyczyny. Policjanci apelują też do mieszkańców, aby  kontaktować się z nimi  telefonicznie lub mailowo. Jeśli ktoś musi zgłosić przestępstwo lub wykroczenie, może skorzystać z gotowego wzoru:

Gotowe pismo, razem z załącznikami, należy wysłać na adres pocztowy komendy lub komisariatu. Można również wysłać zawiadomienie pocztą elektroniczną.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku