°C

Kolejna osoba z koronawirusem

fot: PAP/Leszek Szymański
 

Według najnowszych danych ministerstwa zdrowia w regionie mamy kolejny przypadek koronawirusa potwierdzony pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. To pacjent z Zielonej Góry. Od początku epidemii w województwie stwierdzono 31 zakażeń.

– Ostatni potwierdzony przypadek to mężczyzna z Zielonej Góry – powiedziała Radiu Zachód rzeczniczka wojewody lubuskiego Aleksandra Chmielińska-Ciepły. Pacjent jest w dobrym stanie. Nie było potrzeby jego hospitalizacji. Przebywa w warunkach domowej izolacji.

Aktualny bilans koronawirusa w regionie to 31 potwierdzonych zakażeń.

6 osób z Zielonej Góry,
3 osoby z powiatu świebodzińskiego,
3 osoby z powiatu wschowskiego,
3 osoby z powiatu zielonogórskiego,
2 osoby z powiatu żarskiego,
2 osoby z Gorzowa Wielkopolskiego,
2 osoby z powiatu słubickiego,
2 osoby z powiatu sulęcińskiego,
1 osoba z powiatu gorzowskiego,
1 osoba z powiatu strzelecko-drezdeneckiego,
1 osoba z powiatu żagańskiego,

a także
3 osoby z województwa wielkopolskiego,
2 osoby z województwa mazowieckiego.

Wśród osób, u których dotychczas stwierdzono koronawirusa w woj. lubuskim są: 1 dziecko w wieku poniżej trzech lat, 6 osób w wieku 18-30 lat, 15 osób w wieku 31-50 lat i 8 osób wieku od 51 do 73 lat.

Z potwierdzeniem zakażenia i podejrzeniem COVID-19 w lubuskich szpitalach przebywa 21 pacjentów. Kwarantanną na mocy decyzji Sanepidu objęto 837 osób (bez osób kierowanych na nią po powrocie z zagranicy), a nadzorem epidemiologicznym 1 156 osób.

W regionie testy na obecność koronawirusa są wykonywane w laboratorium wojewódzkiej stacji Sanepidu w Gorzowie. Do tej pory wykonano ich tam 1 636.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologicznej w Gorzowie otrzymała nowy aparat do izolacji materiału genetycznego. Urządzenie umożliwia jej wykonywanie czterokrotnie większej liczby testów na koronawirusa niż obecnie. System umożliwia jednoczesną izolację 24 próbek.

Zakup sprzętu za 150 tys. zł został sfinansowany ze środków wojewody. Dodatkowo za prawie 50 tys. zł zakupiono 50 opakowań testów do izolacji, kompatybilnych z nowym aparatem.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku