°C

Norwid dostał pieniądze na digitalizację cennych zbiorów

fot. M. Czechowska
 

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Zielonej Górze otrzymała 90 tys. złotych dotacji na digitalizację cennych zbiorów. Pieniądze przyznane zostały w ramach realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego programu "Kultura Cyfrowa".

Jak zaznacza Anna Urbańska, rzeczniczka zielonogórskiego Norwida, dzięki temu powstaną cyfrowe kopie cennych zbiorów znajdujących się zarówno w bibliotece w Zielonej Górze, jak i w seminarium duchownym w Paradyżu:

Anna Urbańska podkreśla, że digitalizacja manuskryptów, rękopisów czy starodruków pozwoli na ich udostępnianie wszystkim zainteresowanym osobom bez obawy o zniszczenie tych cennych zbiorów:

Dodajmy, że digitalizacji cennych zbiorów z zielonogórskiego Norwida i seminarium w Paradyżu dokonuje wyspecjalizowana w tym zakresie firma zewnętrzna. Po wykonaniu cyfrowych kopii zostaną one wprowadzone do Zielonogórskiej Biblioteki Cyfrowej. W tym celu, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna kupi też z ministerialnych pieniędzy 2 nowe komputery i 3 dyski twarde do archiwizacji zbiorów.

 

 

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku