°C

Ulotki informacyjne dla mieszkańców

fot. UM Gorzów
 

Do 40 tys. gorzowskich gospodarstw domowych trafi ulotka informacyjna związana z epidemią koronawirusa i wprowadzonymi w związku z tym zmianami. Broszura zawiera najważniejsze informacje, w tym dot. zasad funkcjonowania urzędu miasta w Gorzowie Wlkp.

Jak poinformowała w piątek Karolina Machnicka Wydział Promocji i Informacji UM Gorzowa Wlkp., w ulotkach są również niezbędne zalecenia, dotyczące postępowania w przypadku wystąpienia objawów zakażenia. Ich kolportaż już rozpoczął się.

Gorzowski magistrat jest zamknięty od blisko dwóch tygodni, a obsługa mieszkańców odbywa się drogą telefoniczną i mailową oraz za pośrednictwem poczty tradycyjnej. Tylko w pilnych sprawach możliwy jest bezpośredni kontakt z urzędnikiem, po wcześniejszym umówieniu terminu.

„Dlatego w informatorze znalazły się najważniejsze numery kontaktowe, które usprawnią obsługę mieszkańców. W ulotce zamieszczone są szczegółowe informacje, dotyczące funkcjonowania poszczególnych wydziałów magistratu, wprowadzonych ograniczeń, a także ułatwień w obsłudze firm i ulg podatkowych w ramach pakietu pomocowego dla gorzowskich przedsiębiorców” – przekazała Machnicka.

Ponadto, zamkniecie placówek oświatowych spowodowały konieczność wprowadzenia zdalnej nauki. W informatorze można znaleźć adresy stron internetowych, na których znajdują się materiały dydaktyczne do wykorzystania przez uczniów.

Ulotka zawiera również zalecenia dot. profilaktyki przed zarażeniem, ze szczególnym uwzględnieniem seniorów oraz informacje dotyczące symptomów sugerujących chorobę, sposoby postępowania dla osób objętych kwarantanną oraz niezbędne numery kontaktowe dla pacjentów szpitala czy informacje dotyczące opieki medycznej w czasie epidemii. W ulotkach ujęto też najpopularniejsze fakty i mity dotyczące koronawirusa.

Walka z epidemią to także rzetelna i sprawdzona informacja w czasie społecznej kwarantanny. Prosimy o korzystanie ze sprawdzonych źródeł informacji i stosowanie się do zaleceń służb – zaapelowała Machnicka.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku