°C

Niemiecka firma wprowadzi w kwietniu szybkie testy na koronawirusa

fot. PAP/EPA
 

Szybki test ma być dostępny od kwietnia, najpierw w Niemczech, a później w innych krajach. Jego dokładność wynosi 95 proc. - branżowy dziennik „Handelsblatt” poinformował za władzami koncernu Bosch, którzy w czwartek ogłosili swoje plany.

Testy będą dawały wynik do 2,5 godziny i będą mogły być przeprowadzane na miejscu leczenia – poinformowali w czwartek przedstawiciele Bosch Healtcare Solutions.

Bosch stworzył nowy rodzaj testów we współpracy z brytyjską firmą Randox Laboratories.

Główną zaletą nowej technologii ma być krótki czas oczekiwania na wynik – do 2,5 godziny. Aktualnie uzyskanie wyniku testu na koronawirusa może trwać do 2,5 dnia. Test będzie mógł być przeprowadzony w miejscu leczenia, nie będzie wymagany jego transport do laboratorium.

Testy będą kompatybilne z urządzeniem analitycznym „Vivalytic” produkowanym przez Boscha. Jeden kartusz potrzebny do przeprowadzenia testu ma kosztować pomiędzy 50, a 100 euro. Samo urządzenie analityczne kosztuje ok. 15 tys. euro – podał „Handelsblatt”.

W Niemczech przeprowadza się ok. pół miliona testów na obecność COVID-19 – powiedział w czwartek Christian Drosten, wirusolog ze szpitala Charité w Berlinie i jeden z głównym autorytetów w temacie epidemii koronawirusa w RFN. „Mamy tak mało zgonów, bo przeprowadzamy ekstremalnie dużo diagnostyki laboratoryjnej” – podczas czwartkowej konferencji prasowej tłumaczył o wiele niższą umieralność wśród zakażonych pacjentów na terenie Niemiec.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku